خطرناک ترین آب های دنیا !

به گزارش وبلاگ عینک پرادا، بیشتر مردم نمیتوانند تعطیلات را بدون حضور در نزدیکی دریاچه ها تصور نمایند.اما آب های خطرناک مثل دریاچه میشیگان می تواند برای آنها مرگبار باشد.

خطرناک ترین آب های دنیا !

ما در می خواهیم به آنالیز مکان های مختلفی روی زمین بپردازیم که زیبایی آن فقط برای تماشا از یک فاصله امن است.

همچنین برای کسانی که از این کار راضی نیستند و اصرار به حضور در آب های خطرناک دارند، در سرانجام مقاله یک جایزه لذیذ درنظر گرفته ایم.

1- حفره آبی بزرگ، بلیز

جزر و مد، این حفره بزرگ آبی را به یک گرداب بزرگ تبدیل می نماید که همه چیز روی سطح را درون خود می کشد، در حالی که پدیده مد (بالا آمدن آب)باعث می گردد ستون های بزرگ از آب به بیرون فواره بزند.

با وجود این، هنوز کسانی که می خواهند این حفره را ببینند و در این آب های خطرناک شنا نمایند بسیار زیاد هستند، به دلیل اینکه ژاک کاستو از این حفره به عنوان یکی از بهترین مکان های غواصی روی زمین را نام برده است.

2- Jacobs Well، تگزاس، ایالات متحده آمریکا

اینجا با 30 پا عمق طبیعی و آب شفاف، یکی از مکان ها و آب های خطرناک غواصی در جهان است. در پایین جاکوب، چندین ورودی به شبکه وسیعی از غارها وجود دارد که بسیاری از افراد نمی توانند از آنجا بیرون بروند.

12 مکان اسرار آمیز و عجیب جهان!

3- دریاچه میشیگان، ایالات متحده آمریکا

دریاچه میشیگان تقریبا به اندازه مثلث برمودا بدنام است، چرا که در این دریاچه یکی از وحشتناک ترین سقوط های هوایی در شمال امریکا بدون هیچ دلیل منطقی اتفاق افتاده است.

در کنار افکار عمومی، خطر واقعی دریاچه ناشی از جریانهای ناگهانی آن است که بر اساس بعضی منابع، که چندین دهه است انجا زندگی می نمایند ذکر شده است.

4- دریاچه Natron، تانزانیا

دریاچه Natron یکی از شورترین و قلیایی ترین دریاچه ها بر روی زمین است، که با یک پوسته نمک پوشش داده شده است و گاهی اوقات به رنگ قرمز است. دمای آب این دریاچه در نقاطی خاص به دمای 120 درجه فارنهایت (50 درجه سانتیگراد) می رسد، که به همراه قلیایی بودن آن تقریبا نامناسب برای زندگی و از آب های خطرناک است. فقط سه نوع ماهی در اینجا زندگی می نمایند که با این شرایط سخت سازگاری دارند.

5- حفره آبی، دهب

احتمالا آبی حفره دهب خطرناک ترین مکان برای غواصی در جهان است زیرا بسیاری از غواصان در این غار با عمق 400 پا درگذشته اند. غواصان باتجربه می گویند هرچند که افرادی که به طور صحیح آموزش دیده اند می توانند بدون ترس در اینجا شیرجه بزنند، اما علت مرگ در این آب های خطرناک معمولا از بیحسی ناشی از نیتروژن و یا کمبود ظرفیت هوا در بالا آمدن است.

هیجان انگیزترین و خطرناک ترین تفریح های جهان

6- دریاچه نعل اسب، ایالات متحده آمریکا

دی اکسید کربن منتشر شده از بین شکاف ها در پایین دریاچه نعل اسب برای همه چیز خطرناک و کشنده است. تا کنون دریاچه نعل اسب باعث مرگ چهار نفر و همچنین درختانی که در فاصله 100 هکتار در اطراف آن وجود داشته اند، شده است. اعلام خطر توسط نشانه ها در همه جا اعلام شده است.

7- دریاچه جوش، دومینیکا

این دریاچه کوهی که در فاصله هشت ساعتی از زمین واقع شده است، ممکن است به دلیل جهش هوای گرم از زیر زمین تا دمای 198 درجه فارنهایت (92 درجه سانتیگراد) گرم گردد، این آب های خطرناک اغلب با گدازه همسایه هستند. شنا در دریاچه به شدت ممنوع است حتی اگر هیچ حباب مشخصی در سطح آن وجود نداشته باشد، زیرا جوشیدن آن تنها در چند ثانیه اتفاق می افتد.

8- Rio Tinto ، پرتغال / اسپانیا

حفاری فسیلی که بیش از 3000 سال پیش در طول رودخانه ریو تینتو اجرا شده است، باعث می گردد که مس، آهن و فلزات سنگین اشباع گردد و اسیدیته آب بالا برود. با این حال، چنین شرایطی، اکوسیستم رودخانه شامل باکتری هایی است که فلزات را اکسید می نمایند و باعث می گردد که آب به رنگ قرمز روشن در آید.

9- گذرگاه دریک (Drake Passage)

کوه های یخ، باد به سرعت 80 مایل در ساعت، جریان های قوی، و دید ضعیف بخشی از مشکلاتی کشتی هایی است که می خواهند زنده از گذرگاه دریک عبور نمایند. این گذر یک گورستان کشتی واقعی است از قایق ها و کشتی هایی که از زمان ماژلان تا زمان کشف کانال پاناما در قرن بیست و یکم در آنجا واژگون شده اند.

10- دریاچه کیوو (Lake Kivu)

این دریاچه به ظاهر آرام یکی از آب های خطرناک است که رازی کشنده دارد: در پایین آن لایه های CO2 و 55 میلیارد متر مکعب متان وجود دارد. حتی کوچکترین زلزله ممکن است یک انفجار بزرگ را ایجاد کند که قادر به تبخیر بیش از 2 میلیون نفری است که در اطراف کیوو زندگی می نمایند.

و اینک جایزه: موجودات آبی

اگر تا به حال تصمیم به شنا در رودخانه، دریاچه، و یا حتی نوع دیگر از بسترهای آب گرفته اید، مطمئن شوید که آنجا کاملا امن است و به خوبی آن را آنالیز کنید.

چرا که حتی مکان هایی که گردشگران را به خود جذب می نمایند ممکن است با مارماهی ها، مارماهی های دهن گرد، زالو یا دیگر گونه های ناخوشایند آلوده باشند. نگاهی به آب هایی که می خواهید در آن بچرخید بیاندازید و در جای خود بمانید!

20 عکس خیره نماینده از مکان های متروک جهان

منبع: ستاره

به "خطرناک ترین آب های دنیا !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرناک ترین آب های دنیا !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید