برادران محمودی اولین سریال کرونایی تلویزیون را می سازند

به گزارش وبلاگ عینک پرادا، ساخت نخستین سریال کرونایی تلویزیون با عنوان همدل به برادران محمودی سپرده شد.

برادران محمودی اولین سریال کرونایی تلویزیون را می سازند

به گزارش وبلاگ عینک پرادا، روابط عمومی سیما از تاکید عبدالعلی علی عسکری ـ رئیس سازمان صداوسیما ـ درخصوص ساخت سریال هایی با محتوای کرونا اطلاع داده است. مدیر گروه فیلم و سریال مرکز سیما فیلم درباره سریال همدل گفته است : این سریال که نگارش آن از اسفندماه شروع شده است توسط برادران محمودی (جمشید و محمود) ساخته خواهد شد که پیش از این سریال های مخاطب پسندی مانند سایه بان را ساخته اند.

بهرنگ ملک محمدی درباره ساخت این مجموعه تلویزیونی گفت: با شروع شیوع ویروس کرونا در دنیا و تاثیراتی که بر زندگی و رفتارهای اجتماعی تمامی ساکنان کره زمین گذاشته، ایده نوشتن برای ساخت سریالی با این موضوع همراه مصداق هایی مربوط به ایران مطرح شد و با تاکید رئیس سازمان درخصوص پرداختن به ابعاد مختلف این مساله، از اسفندماه سال گذشته نگارش آن توسط برادران محمودی شروع شد.

مدیرگروه فیلم و سریال مرکز سیما فیلم با اشاره به مذاکرات فشرده تیم سازنده همدل با مدیر شبکه سلامت و رئیس شورای سیاستگذاری سلامت صداوسیما گفت: با توجه به پیچیدگی های ویروس کرونا و ناشناخته بودن آن ضمن رصد دقیق رخدادها، مذاکره هایی با دوستان شورای سیاستگذاری سلامت داشتیم تا در ارائه اطلاعات دقیق و صحیح، در جهت درست گام برداریم.

ملک محمدی گفت: فضای سریال همدل که در دوران شیوع ویروس کرونا روی می دهد، روایت سه قصه موازی مربوط به یک پرستار، پسر یک تاجر و یک گروه جوان محقق است که خط سیر داستانی مربوط به کرونا را دنبال می نماید.

وی با اشاره به قصه این سریال که بیشتر در فضای بیمارستان جریان دارد، گفت: شخصیت های داستان بر اثر اتفاقاتی وارد فضای بیمارستان می شوند زاویه نگاهشان به مسائل تغییر می نماید و رویدادها را از دریچه دیگری می بینند که این مساله منجر به تغییراتی در تصمیمات آنها برای انتخاب جهت زندگیشان می گردد.

مدیر گروه فیلم و سریال مرکز سیما فیلم با بیان اینکه سریال همدل از سریال های الف فراوریی این مرکز است، تاکید نمود: سعی شده است فضا و حال و هوای این چندماه کشور در شرایط کرونایی را به تصویر کشیده گردد و از آنجایی هم که هر روز ماهیت و شکل ابتلای این بیماری تغییر می نماید ، گروه سازنده سریال در چند مرحله بعضی قسمت ها را بازنویسی نموده است .

ملک محمدی توضیح داد: در این چند ماه پس از شیوع کرونا در کشور، شاهد جانفشانی ها و از خودگذشتگی های بی شمار مدافعان سلامت بودیم و حماسه هایی را به چشم دیده ایم و همدل هم سعی نموده است تا بخشی از جانفشانی های کادر درمان و نظام بهداشت کشور را طی ماه های اخیر به تصویر درآورد.

وی تاکید نمود: همدلی مردم برای یاری به نیازمندان در دوران کرونا، تبدیل شدن مساجد به پایگاه هایی برای فراوری ماسک، دادن مهلت بیشتر مالکان به مستاجران برای پرداخت اجاره بها و هر آنچه که در چندماه گذشته از همدلی عاشقانه مردم دیدیم، انگیزه گروه را برای ساخت سریالی با این محتوا و مضمون دوچندان کرد.

ملک محمدی با بیان اینکه قرار است همدل در 15 قسمت فراوری گردد، گفت این سریال انشالله اسفند روانه آنتن می گردد.

وی همچنین از فراوری مجموعه های نمایشی دیگری را هم با موضوع کرونا اطلاع داد که در دستور کار واقع شده است که با تصویب و اجرایی شدن آن، اخبار و جزئیات آن اعلام و منتشر خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "برادران محمودی اولین سریال کرونایی تلویزیون را می سازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برادران محمودی اولین سریال کرونایی تلویزیون را می سازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید